Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se starat o morče

Po přivezení dejte nové morčátko do předem připravené klece a nechte ho v klidu. Zvířátko je ze začátku velmi vyplašené a na nové prostředí si musí zvyknout.

 
 
 

 

Později na něj zkuste tiše mluvit, avšak ho nelekejte. Nabídněte mu nějakou pochoutku, ať si zvykne na vaší přítomnost.

 

 

Morčata se dají snadno ochočit a naučit mnoha věcem. Lákejte jej na jeho nejmilejší pochoutku. Morčátko můžete i nechat proběhnou po místnosti (pozor ovšem na koberec - může na něm zůstat skvrna po čůrání; morčatům se do něj také mohou zasekávat drápky).

 

 

Bydlení
Klec pro morče by měla být alespoň 60x30cm velká a vzdušná. K podestýlce se nejčastěji využívají hobliny, seno anebo speciální kukuřičná či dřevěná podestýlka. Je možné používat i kočičí podestýlku, vše záleží na tom, co bude morčátku a vám nejvíce vyhovovat. Do klece můžete přidat domeček a větvičku z ovocného stromu, která bude dobrá na péči o zuby.

 
 
 

 

Krmivo
Nejpřirozenějším krmivem pro morčata je tráva, popřípadě seno. Dále se krmí směsí obilovin, která se snadno sežene ve zverimexu. Jako doplněk (nebo za odměnu) můžete morčeti dát ovoce a zeleninu, ztvrdlé pečivo je dobré na péči o zuby. Nezapomínejte na dostatek vody.

 

 

Morčata často línají a je tedy potřeba je kartáčovat. Pokud máte dlouhosrsté morče, je nejlepší jej pročesávat 1x denně nebo 1x za dva dny.

 

 

Morčátko potřebuje častou společnost. Je-li příliš samotné, může se trápit. Pokud tedy víte, že nebudete moci dělat morčeti dostatečnou společnost, můžete si koupit dvě. Nejlépe si mezi sebou rozumějí dvě samičky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Morče

(Jimi, 2. 11. 2016 14:21)

Může morče aj meloun?

MORČE

(honzašererešPÍČO, 8. 12. 2013 17:45)

muze i pomeranč mandarinku nebo takovehle ovoce ??

Re: MORČE

(domi, 14. 6. 2016 16:27)

ne nemůže jelikož je to citrus a citrus je na nadýmání

morče

(David Hrdina, 23. 6. 2015 18:48)

Díky za skvělou radu zanedlouho mi bude 12 a k narozeninám dostanu morče. Toto mi určitě pomůže.

Re: morče

(seberu ti morče, 10. 2. 2016 17:03)

Jestly se o něj tak budeš starat tak te udam.. TOHLE JE HNUS CO TADY PISETE!! VITEO NICH JEN HO..O

morce

(klara, 24. 2. 2013 11:13)

ja mozna budu mit morče a my mame kocku co mam delat ja se bojim ze kočka si splete ze je to myš a pude po nem a mamka nechce morče doma co mam delat a jaka podestylka je pro morče dobra tata ma hobliny nebo co to je meze to byt)

Morče

(Radek, 14. 10. 2012 17:16)

tohle je dobrá příručka na starání o zvířata3>

Díky

(Lily, 22. 6. 2012 20:52)

Díky snad to zafunguje. Těším se na své morčátko :)